Nagłówek - jeśli go nie widać, skorzystaj proszę z odnośników na dole strony
Stryjenka Ludwika zaprasza do wpisania się do Księgi Gości witryny - zostaw ślad po swojej wizycie
Genealogia od strony teoretycznej i praktycznej

Copyright © 1999-2010 Jacek Kubis

Nawigator: Strona główna > Warto wiedzieć > Tajemnice wyszukiwarek

W tym dziale

Genealogia a archeologia

Genealogia polityczna

Genealogia a ochrona danych osobowych

System porządkowania danych genealogicznych

Genealogiczne systemy numerowania

Systemy kodowania nazwisk

Literatura genealogiczna

Literatura onomastyczna

Tajemnice wyszukiwarek internetowych

Kalendarze juliański i gregoriański

Tajemnice wyszukiwarek internetowych

Strona 1 2

Dzięki statystykom strony mam podgląd na to kto i jak trafił na moją stronę. Widać po nich jakimi umiejętnościami dysponują Internauci w posługiwaniu się wyszukiwarkami - powiem krótko jest źle ... i stąd ta strona. Tytuł strony jest trochę na wyrost, ale podałem to co najważniejsze. Mam nadzieję, że nie będzie ona często odwiedzana - po pierwszym czytaniu każdy powinien już perfekcyjnie posługiwać się wyszukiwarkami. Wbrew pozorom temat jak najbardziej dotyczy genealogów, szczególnie tych, którzy prowadzą swoje poszukiwania w Internecie.
Poniżej omówienie tematu, a najśmieszniejsze hasła po jakich trafiono na moją stronę są na jej dnie.

Można skorzystać z głównego okna wyszukiwarki lub z opcji zaawansowanych (opcje zaawansowane - na ogół nikt ich nie używa - podają kryteria wyszukiwania w sposób opisowy ściśle odpowiadający oznaczeniom podanym poniżej dla głównego okna wyszukiwarki).

Główne okno wyszukiwarki

Owczarek

Szukanie po jednym słowie kluczowym; w wyniku otrzymamy wszystkie strony zawierające słowo "Owczarek" (niezależnie od wielkości liter) w treści strony, w jej tytule, w jej opisie, bądź w jej słowach kluczowych

Owczarek Wawrzyniec

Słowo kluczowe "Owczarek" zostało uzupełnione hasłem "Wawrzyniec" - wyszukiwarki wyrzucą adresy stron zawierających pierwsze lub drugie słowo w treści strony, w jej tytule, w jej opisie, bądź w jej słowach kluczowych; oznacza to, że w wynikach wyszukiwania będą wszystkie strony zawierające albo jedno, albo drugie słowo, czyli wszystkie strony z nazwiskiem "Owczarek" i wszystkie strony z imieniem "Wawrzyniec" - w sumie koszmarnie długa lista, choć na początkowych pozycjach będą strony zawierające oba słowa; podkreślam słowo "lub", które oznacza, że daje się wyszukiwarce wybór między pierwszym i drugim słowem (niżej znaczenie słowa "i")

"Owczarek Wawrzyniec"

Ujęcie hasła składającego się z dwóch lub więcej słów w cudzysłów powoduje, że wyszukiwarka wypluwa adresy tylko tych stron, które zawierają wyrażenie "Owczarek Wawrzyniec"; jeśli jednak na jakiejś stronie będzie wyrażenie "Wawrzyniec Owczarek" (słowa zamienione miejscami), to ta strona nie załapie się - trzeba o tym pamiętać

"Owczarek Wawrzyniec" +genealogia

Wyrażenie kluczowe "Owczarek Wawrzyniec" zostało uzupełnione hasłem uszczegółowiającym "genealogia" poprzedzonym znakiem plusa "+" - wyszukiwarki wyrzucą adresy stron zawierających wyrażenie "Owczarek Wawrzyniec" i zawierających słowo "genealogia"; oznacza to, że w wynikach wyszukiwania otrzymamy adresy tylko tych stron, które zawierają sformułowanie "Owczarek Wawrzyniec", a także słowo "genealogia"- znakomicie ograniczy to ilość stron do przejrzenia; podkreśliłem słowo "i", które wymusza na wyszukiwarce odnalezienie stron zawierających oba hasła; strony zawierające tylko jedno z nich zostaną pominięte.

Strona 1 2

Pomocnik
Warto wiedzieć
Imię i Nazwisko
Krewni
Badania Własne
Księga Gości
Gen-Wieści
Kontakt