Nagłówek - jeśli go nie widać, skorzystaj proszę z odnośników na dole strony
Stryjenka Ludwika zaprasza do wpisania się do Księgi Gości witryny - zostaw ślad po swojej wizycie
Genealogia od strony teoretycznej i praktycznej

Copyright © 1999-2010 Jacek Kubis

Nawigator: Strona główna > Genealogia > Poradnik

Na podium w Onet
wyniki i podziękowania

Samo nominowanie się do podium Onet.pl uważam już za sukces. Aby znaleźć się wśród piętnastki nominowanych stron trzeba spełnić kilka warunków związanych z tym by witryna była przyjazna użytkownikom (dostępna dla różnych przeglądarek i rozdzielczości, bez pustych linków) oraz by miała jakąś zawartość, o czym niektórzy twórcy zapominają. Kolejny element to głosy oddane przez odwiedzających stronę. Suma tych głosów decyduje o miejscu zajętym wśród nominowanej piętnastki. Dzięki głosom czytelników mojej strony zająłem 5 miejsce !!!. Nie kryję, że jestem dumny z tego miejsca. Genealogia nie jest tematem, który przyciąga setki czytelników. Wśród pozostałych nominowanych stron były takie, które mogły przyciągnąć swoją tematyką (seks, mp3, gry) znacznie większą ilość internautów - a jednak udało się :-) Pierwsze miejsce zajęła wprawdzie również genealogiczna strona, ale funkcjonująca już od lat w polskim internecie, więc gdzie mi się równać.
Nie dostałem niestety ani jednego megabajta wolnego miejsca, ale myślę, że sobie poradzę i będę mógł dalej rozwijać moją witrynę ku własnej i czytelników satysfakcji.

Chciałbym podziękować wszystkim głosuącym, a wśród nich: Bartoszowi, Ryszardowi, Adamowi, Monice, Marianowi, Marcinowi, Januszowi, Patrycji, Urszuli, Magdzie, Wiesławowi, Arturowi, Tomkowi, Andrzejowi, Dorocie, Bożenie, Grzegorzowi, Mariuszowi, Katarzynie .... i wielu innym osobom, które pozostały anonimowe.

Za jakiś czas spróbuję znowu ;-)

O co chodzi?

Otóż Onet co jakiś czas organizuje nominacje na podium najlepszych stron serwera. Są to naprawdę niezłe strony. Grafika niektórych z nich po prostu powala na kolana - ludzie potrafią robić niesamowite rzeczy. Użytkownicy Onet sami zgłaszają swoje strony do nominacji, zaś zespół Onet wybiera te, które będą poddane głosowaniu - moja witrynka znalazła się w gronie właśnie tej piętnastki nominowanej do głosowania i mającej szansę wejścia na podium - to już bardzo dużo. Głosujący przyznają stronie punkty - od 1 do 5, co ma zapewne określać poziom tego jak strona się podoba. Jak zauważyłem większość głosujących, jeżeli już zdecydowała się na głosowanie, to dawała 5 punktów - czyli maksimum. Ja proszę o każdy punkt! ;-)

Po przyznaniu punktów musisz podać swój adres e-mail. Dosyć szybko otrzymasz mail z linkiem na stronę, gdzie musisz kliknąć przycisk "Głosuj".

Tylko tak oddany głos jest ważny.

Głosowanie zakończyło się 25 stycznia 2002.

Dlaczego się nominowałem?

  • bo wydaje mi się, że w porównaniu z innymi stronami genealogicznymi moja jest niezła zarówno od strony zawartości, jaki i od strony graficznej
  • dostałem sporo maili z pochwałami, a nawet gratulacjami
  • mam nadzieję na wygraną i otrzymanie większej przestrzeni na dysku - niestety, ale tym co wprowadziłem do tej pory sięgnąłem granic przydzielonej przestrzeni; miałem nawet kłopoty z wprowadzaniem aktualizacji stron, a grafikę ograniczyłem już naprawdę do minimum; drzewo genealogiczne wywędrować musiało poza serwer Onet, bo żadną miarą nie chciało się zmieścić
  • z odrobiny próżności ;-)

Pomocnik
Warto wiedzieć
Imię i Nazwisko
Krewni
Badania Własne
Księga Gości
Gen-Wieści
Kontakt