Yaki - logo

Troszkę o autorze

Nawigator: Strona główna > O autorze

Hejka,
Używam pseudonimu "yaki". Kiedyś uznałem, że jest ładny i tak już zostało. Dlaczego yaki? Teraz już nie bardzo pamiętam. Chciałem znaleźć taki pseudonim, który będzie czytelny i łatwy do wymówienia we wszystkich językach - i chyba nieźle to działa. Na początku używałem tego nicka na IRC, ale pewnego razu ktoś inny go użył. Zaskoczony skontaktowałem się z tą osobą - prawda była okrutna - yaki jest popularnym imieniem w Japonii, jest też zdrobnieniem od imienia Yaakov używanym w Izraelu. Nie zamierzałem zmieniać nicka do którego sam już się przyzwyczaiłem i przywykli też moi sieciowi znajomi. Kiedy nie mogę przedstawić się jako "yaki" dodaję na końcu "pl" i jest OK.

Tak naprawdę nazywam się Jacek Kubis. Mieszkam w Łodzi, od listopada 2000 roku do końca lutego 2001 roku mieszkałem w Tomaszowie Mazowieckim, później tam dojeżdżałem z Łodzi. W 2004 roku przez 3 miesiące mieszkałem w Katowicach, a na przełomie 2004 i 2005 przez 6 miesięcy mieszkałem w Bydgoszczy.

Mam już trochę lat i, co tu kryć, z każdym rokiem więcej - ze swoim wiekiem czuję sie całkiem dobrze, ale zauważyłem, że co niektórzy mniej subtelni ludzie nachalnie mi zaglądają w metrykę niech się więc nacieszą; ponieważ nie chcę co roku zmieniać ilości lat więc proszę sobie łaskawie policzyć ile ich minęło od 1967 roku (urodziny obchodzę 10 grudnia - w dniu rozdawania Nagród Nobla - pocieszam się tym, bo sam pewno jej nie dostanę). Urodziłem się w niedzielę, co ma niebagatelny wpływ na moją osobowość. Mam 179 cm wzrostu i zacząłem z trwogą patrzeć na moją wagę.

Sierpień/ wrzesień 2005: wspólnie z paroma osobami zorganizowałem spotkanie klasowe koleżanek i kolegów ze szkoły podstawowej.

13 kwietnia 2004 przerzuciłem tu poniższe materiały. Stwierdziłem, że są to rzeczy, które w jakiś sposób mnie opisują, a do tej pory dosyć bez sensu tkwiły na stronie głównej. I co my tu mamy:
Łódź - herbŁódź - zestaw ciekawostek o Łodzi - moim rodzinnym mieście, humoru i co zabawniejszych rzeczy dotyczących miasta. Nie mam zamiaru tworzyć kolejnego przewodnika po mieście, są to tylko moje impresje. W planowanym fragmencie znajdą się moje wrażenia z objazdu Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich i innych okolic Łodzi.
Tomaszów - widokTomaszów Mazowiecki - miasto w którym mieszkałem przez trzy miesiące. Na ten czas opuściłem Łódź i poznałem uroki mieszkania w zupełnie obcym miejscu. Znajdziesz tu trzy krótkie reportaże z Tomaszowa Mazowieckiego.
Filmy i wystawy - nie mam telewizora i od lat nie oglądam telewizji, ale za to chodzę do kina, no to zacząłem pisać taki pamiętnik kinomana. Ponadto często bywam na wystawach malarstwa, to też trochę o tym piszę.
Humor znaleziony w Internecie - Trochę czasu spędzam w Internecie, to i różne rzeczy znajduję, niektóre są zabawne i te tutaj wstawiam.

Ja na Starym Mieście w Warszawie


Sagittarius - Strzelec

Tutaj znajdziesz moje dane astrologiczne (niestety tylko po angielsku; opisy są bardzo długie i jak spojrzę ile roboty byłoby z ich tłumaczeniem to od razu mi się odechciewa; zajrzyj tylko pod warunkiem, że dobrze znasz angielski i bardzo Cię to interesuje):
- osobowość
- kariera
- wykres kołowy
oraz już po polsku
- opis Strzelca Wojciecha Jóźwiaka jestem tu cały JA.

 

Chcesz dać mi prezent? Przeczytaj co to mogłoby być. Może ta lista pomoże ci bliżej mnie poznać?

Uroczyście nieuroczyste obchody moich 35 urodzin

A tutaj znajduje się moje Curriculum Vitae w angielskiej wersji, a tutaj Curriculum Vitae w wersji polskiej.
A do tego dokładam CV mojej kochanej siostry w wersji polskiej, wersja angielska czeka na wolną chwilę.

Jeszcze dwa zdjęcia mojej skromnej osoby.

Plaża w Łebie (przykucnąłem, żeby było widać więcej plaży)

Wydmy w Łebie (to znaczy ja na wydmie; wydma to to pode mną). Osób znajdujących się w pobliżu nie znam, Pan obok nie sprzedawał chipsów, ale osoba w głębi chyba rzeczywiście klęknęła pod wrażeniem tego cudu natury na jaki wstąpiła.