Nagłówek - jeśli go nie widać, skorzystaj proszę z odnośników na dole strony
Stryjenka Ludwika zaprasza do wpisania się do Księgi Gości witryny - zostaw ślad po swojej wizycie
Genealogia od strony teoretycznej i praktycznej

Copyright © 1999-2010 Jacek Kubis

Nawigator: Strona główna > Genealogia > Poradnik

W tym dziale

Poradnik genealogiczny

Programy genealogiczne

Mini-Słownik genealogiczny

Najprostsze drzewo genealogiczne

Wykres genealogiczny

Pierwsze kroki w archiwum

Księgi metrykalne XIX wiek

Arkusze genealogiczne

Tlumaczenie metryk z rosyjskiego

Arkusze genealogiczne

Wcale nie jestem pierwszą osobą, która proponuje społeczności genealogicznej arkusze pomocne w zapisywaniu zbieranych danych. Postanowiłem to jednak zrobić, bo sam od dawna ich używam, tylko były trochę koślawe w swoim wyglądzie. Po pewnym czasie opracowywania ich niniejszym je udostępniam i zapraszam do korzystania.

Pliki z arkuszami są zapisane w formacie PDF, aby je otworzyć użytkownik musi posiadać conajmniej program Acrobat Reader (bezpłatny, szeroko dostępny w Internecie) lub inny, który też potrafi te pliki czytać.

Parę słów o arkuszach. Oba pomyślane są jako pomoc w badaniach w terenie, choć te "tereny" są różne. Arkusz "Dane Grupy Rodzinnej", w skrócie "DGR" może być wygodnym narzędziem w odpytywaniu krewnych z różnych danych dotyczących ich rodzin, a po testach jakie przeprowadziłem wiem, że nadaje się również do pozostawienia u rodziny celem wypełnienia lub wysłania pocztą z prośbą o odesłanie po wypełnieniu. Zawiera on rubryki dotyczące pochodzenia informacji, małżonków i ich dzieci. UWAGA!: arkusz zawiera rubruki dotyczące przyczyn śmierci, co może być przydatne przy genealogii chorobowej, ale jak zauważyłem czasem budzi negatywne skojarzenia, proponuję by przesyłając komuś arkusz zaznaczyć, że ten element może być pominięty jako nieistotny.
Drugi arkusz "Formularz Miejsc Pochówku", w skrócie "FMP", służy do zapisywania danych pozyskiwanych w trakcie wizyt na cmentarzach; pozwala na zapisanie w uporządkowanej formie danych dotyczących miejsca pochówku i jego lokalizacji na cmentarzu.

Poprzez poniższe linki można ściągnąć omówione arkusze.


Dane Grupy Rodzinnej (DGR) - 131 kB

Formularz Miejsc Pochówku (FMP) - 98 kB
 
Oba arkusze DGR i FMP zzipowane razem - 52 kB

Pomocnik
Warto wiedzieć
Imię i Nazwisko
Krewni
Badania Własne
Księga Gości
Gen-Wieści
Kontakt